Studio Tatuażu Artystycznego
Maciej Gulak
Studio Tatuażu Artystycznego
Breakin' Ink
Tyczyn (koło Rzeszowa)
ul. Kopernika 3
+48 608 764 510

Pytania i Regulamin

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Czy robicie tatuaże 3D?
  Tak, tatuaż 3D to inne określenie tatuażu realistycznego. W tatuażu tym chodzi o stworzenie pewnej iluzji przestrzennej.
 2. Czy za pomocą tatuażu można ukryć blizny?
  I tak i nie. Można je zamaskować wizualnie ale blizny nie znikają. Problemem natomiast jest to, że nigdy nie wiadomo jak taka blizna zachowa się podczas tatuowania. Czasami tatuaż zwyczajnie pokrywa miejsce zabliźnione, czasami zaś barwnik „ucieka” podczas procesu gojenia, tworząc prześwity (białe plamy) w tatuażu. Nie można tatuować świeżych blizn. Nie mogą mieć różowego odcienia, muszą być w pełni zagojone. Wielu tatuatorów nie podejmuje się tatuowania blizn z racji tego, że nie można przewidzieć jak ostatecznie się zachowają. Ta sama zasada dotyczy rozstępów.
 3. Czy istnieje ryzyko zarażenia się chorobami podczas wykonywania tatuażu?
  Ryzyko istnieje zawsze, aczkolwiek przy zachowaniu odpowiednich procedur i pracując na jednorazowym, sterylnym sprzęcie ryzyko zarażenia jest minimalne.
 4. Czy wykonujecie tatuaże osobom poniżej 18, roku życia?
  Nie. Tatuujemy tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie.
 5. Jak dbać o tatuaż?
  Świeży tatuaż do czasu zagojenia i złuszczenia przemywamy minimum 3 razy dziennie, używając w tym celu wody i szarego mydła/płynu do higieny intymnej lub mydła dla dzieci (czyli nieperfumowanego środka o właściwościach antybakteryjnych nie zawierającego w składzie alkoholu). Po każdym przemyciu tatuaż smarujemy cienką warstwą maści Bepanthen. W trakcie procesu gojenia unikamy solarium, basenu i słońca. Nie skrobiemy gdy swędzi, delikatnie wycieramy ręcznikiem. O w pełni zagojony tatuaż dbamy jak o normalną skórę.
 6. Jakie miejsca są najmniej, a jakie najbardziej bolesne?
  Najmniej bolesne jest ramię i łopatka. Najbardziej boli tatuowanie na stopie, żebrach i wewnętrznej stronie bicepsa.
 7. Kiedy odradzacie tatuaże?
  Odradzamy zawsze, gdy ich wykonanie jest sprzeczne z polityką studia. Mówiąc najprościej – nie zrobisz u nas kopii prac innych tatuatorów, nie wytatuujesz sobie motywów faszystowskich. Odradzimy ci wzory, które reprezentują niski poziom artystyczny.
 8. O każdej porze roku można się tatuować?
  Oczywiście. Jednak w zależności od danej pory roku proces gojenia i sposób dbania o tatuaż nieco różni się od siebie. Latem skóra swobodniej oddycha ale narażona jest na wysokie temperatury i promienie słoneczne, przed którymi należy chronić tatuaż (np. używając filtrów ochronnych); z kolei zimą musimy uważać, by ubranie nie ocierało o skórę bo mogą powstać na tatuażu nieestetyczne strupki, a czasem prześwity.
 9. Jakie są przeciwwskazania do zrobienia tatuażu?
  to wszelakiego rodzaju choroby skóry np. łuszczyca, alergie w szczególności na grupę detergentów, choroby zakaźne – najgroźniejsze to HIV, HCV, choroby układu immunologicznego, ciąża oraz okres karmienia piersią, epilepsja, problemy z krzepliwością krwi czyli hemofilia,. Nie tatuuje się bezwzględnie pieprzyków, nie zagojonych blizn. Generalnie tatuować mogą się osoby zdrowe. Tymczasowym przeciwwskazaniem do tatuowania może być przeziębienie, grypa, zażywanie antybiotyków. W razie braku pewności czy możemy poddać się zabiegowi tatuowania warto skonsultować się z lekarzem. Po zrobieniu tatuażu nie możemy oddać krwi przez pół roku.
 10. Dlaczego tak długo muszę czekać na termin/ czy nie da się szybciej?
  Terminy, które podajemy to najbliższe wolne daty, kiedy możemy wam zaproponować sesję.
 11. Czy robicie kopie? Zajmujemy się tylko i wyłącznie tatuażem autorskim, projekty przygotowujemy od podstaw. Nie zgadzamy się na robienie kopii prac innych tatuatorów, nie tatuujemy nie swoich projektów, nie przerabiamy. Jeśli od początku masz świadomość tego, że chcesz mieć kopię danego tatuażu, nie marnuj naszego czasu i idź zrób go w innym studio. Dla nas najważniejszy jest poziom prac i ich unikatowość!
 12. Co z projektem? Projekt od początku do końca przygotowywany jest dla danego klienta. Projekt jest w cenie tatuażu. Bazujemy na jednym projekcie, nie robimy kilku wersji.

Regulamin Studia Tatuażu Artystycznego Breakin’ Ink

 1. Klient zobowiązany jest do zapoznania się z treścią regulaminu studia.
 2. W studiu Tatuażu Artystycznego Breakin’ Ink obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu, spożywania alkoholu oraz innych używek.
 3. W studiu Tatuażu Artystycznego Breakin’ Ink obowiązuje bezwzględny zakaz dotykania przedmiotów służących do wykonywania tatuażu oraz wszelkich materiałów pomocniczych. Nie przestrzeganie zaleceń grozi utratą zdrowia.
 4. Studio Tatuażu Artystycznego Breakin’ Ink zapewnia sterylność używanych do zabiegu narzędzi oraz prawo klienta do wglądu w potwierdzającą sterylność dokumentację Sanepidu.
 5. W Studiu Tatuażu Artystycznego Breakin’nk wszystkie ceny ustalane są indywidualnie.
 6. Tatuaże wykonujemy jedynie osobom pełnoletnim.
 7. Nie wykonujemy tatuażu osobom będącym pod wpływem alkoholu, narkotyków lub środków odurzających.
 8. Klient zobowiązany jest do powiadomienia tatuatora o swoim stanie zdrowia oraz o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. W przypadku zatajenia lub podania nieprawdziwych informacji o stanie zdrowia, studio nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne komplikacje.
 9. Wstępnej rezerwacji terminu można dokonać telefonicznie, e-mailowo, poprzez wiadomość na facebooku lub osobiście w studio.
 10. Potwierdzeniem rezerwacji terminu jest wpłata zadatku w wysokości 300 zł. Zadatek wliczany jest w cenę za tatuaż. Zadatek w przypadku rezygnacji z sesji jest bezzwrotny.
 11. Klient ma prawo do zmiany terminu sesji, jednak nie później niż 3 dni robocze przed terminem wykonania tatuażu.
 12. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rezerwowanego przez klienta terminu. W przypadku braku akceptacji zmiany terminu, klient może ubiegać się o zwrot wpłaconego zadatku.
 13. Przed ustalonym terminem wykonania tatuażu, klient zobowiązany jest do przybycia do studia na wcześniej umówione konsultacje dotyczące ustalenia szczegółów projektu, jego rozmieszczenia na skórze, koloru, wielkości oraz sposobu przygotowania się do zabiegu tatuowania.
 14. Projekt klient otrzymuje do 3 dni przed ustalonym terminem wykonania tatuażu.
 15. Po wykonaniu zabiegu, klient zobowiązuje się do przestrzegania zasad pielęgnacji tatuażu, o których informuje tatuator. W razie wątpliwości lub pytań dotyczących pielęgnacji, procesu gojenia, należy kontaktować się z nami osobiście, mailowo lub telefonicznie.
 16. Nie ponosimy odpowiedzialności za nieprzestrzeganie zasad po wykonanym zabiegu.
 17. Tatuator może przerwać wykonywanie zabiegu, w przypadku pogorszenia się samopoczucia klienta lub wystąpienia zmian skórnych.
 18. Studio Tatuażu Artystycznego Breakin’ Ink zastrzega sobie prawa autorskie do wykonywanych projektów, prac i zdjęć.
 19. Studio Tatuażu Artystycznego Breakin’ Ink zastrzega sobie prawo  do odmówienia wykonania tatuażu bez podania przyczyny.
 20. Proces wykonania tatuażu jest zabiegiem nieodwracalnym.